Весняні квіти - гіацинти

  За календарем весна. Це чарівна пора року, коли хочеться жити на повну, ловити кожну мить та милуватися  тим як все навколо розквітає. А поки за вікном ще прохолодно, наші учасники гуртка "Натхнення" власноруч створювали весняний настрій, виготовляючи гіацинти - одні з найперших та найгарніших весняних квітів. Також гуртківці розповідали про свої улюблені весняні квіти та старанно працювали над  створенням  яскравих квіточок. Сподіваємось, що ці ніжні квіти стануть чудовою окрасою вашого дому, оригінальним подарунком для близьких або ж просто яскравою згадкою про сьогоднішню зустріч.

Музей під відкритим небом


Двадцять років тому, у 2001 році розпочав роботу Військово-історичний музей Повітряних сил Збройних сил України - музей авіаційної техніки і засобів ППО просто неба у Вінниці. Доповнили експозиції протиповітряних засобів - у 2005 році. Розташований музей на території штабу командування Повітряних Сил Збройних Сил України.


Унікальність музею полягає в тому, що у ньомуї представлені експонати (авіаційної, зенітної, ракетної, радіолокаційної військової техніки), які не мають аналогів в інших музеях України.

Не випадково музей був створений у Вінниці, адже саме це місто в народі називають столицею військової авіації. На Вінниччині жив і працював винахідник першого в Росії та Україні літака Олександр Можайський. Саме тут конструктор Ігор Сікорський працював над удосконаленням бомбардувальника «Ілля Муромець». Після Другої світової війни у Вінниці базувалися штаби командувань Повітряних армій Далекої авіації, а за часів незалежності України – Командування Військово-Повітряних Сил Збройних Сил України.


Експозиція Музею Повітряних Сил Збройних Сил України має 41 експонат військової техніки, а у фонді налічується більше 2800 предметів. Авіаційна експозиція включає 18 літальних апаратів — 4 вертольоти, 14 літаків тактичної авіації. 

Найбільш унікальними є літаки Як-11, які збереглися ще з часів Другої світової війни, винищувач-перехоплювач МіГ-25, занесений до книги рекордів Гіннеса як найшвидший у світі бойовий літак, Су-15ТМ «Маестро», який носить ім’я популярного актора та режисера Леоніда Бикова, МіГ-15біс встановлений на честь найкращого аса Другої світової війни тричі Героя Радянського Союзу Івана Кожедуба.


Тільки в цьому музеї можна побачити найбільшу експозицію макетів авіаційних засобів ураження та пускові установки зенітних ракетних систем і комплексів С-300В1, С-300ПС, С-200В «Вега», «Бук-1М».експозиція Військово-історичного музею Повітряних Сил Збройних Сил України нараховує 41 експонат військової технікиа у фонді налічується більше 2000 предметів


Коментарі