Писанка мальована з душею подарована

  5 травня православні християни будуть святкувати Великдень. Одним з обов`язкових атрибутів цього свята з давніх давен є фарбовані яйця. За звичаєм на Великдень українці пишуть писанки. Традиція писанкарства в Україні налічує тисячі років і передує запровадженню християнства в Україні. Писанка є символом весняного відродження природи, зародження життя, продовження роду, символ сонця, тепла і вічності. Сьогодні у нашій книгозбірні відбувся майстер-клас із писанкарства . У дружній атмосфері, допомагаючи один одному, наші користувачі ознайомилися із традиціями нашого народу і навчилися творити писанки. Дехто вперше спробував себе у цій справі, але й були й ті, хто впевнено тримав писачок та вмів ним вправно користуватись. Писанка вийшла неповторною у кожного! Українська писанка є не лише яскравою прикрасою, а й сакральним оберегом, тож нехай кожен виріб послужить на захист усіх домівом та усієї України!

Музей під відкритим небом


Двадцять років тому, у 2001 році розпочав роботу Військово-історичний музей Повітряних сил Збройних сил України - музей авіаційної техніки і засобів ППО просто неба у Вінниці. Доповнили експозиції протиповітряних засобів - у 2005 році. Розташований музей на території штабу командування Повітряних Сил Збройних Сил України.


Унікальність музею полягає в тому, що у ньомуї представлені експонати (авіаційної, зенітної, ракетної, радіолокаційної військової техніки), які не мають аналогів в інших музеях України.

Не випадково музей був створений у Вінниці, адже саме це місто в народі називають столицею військової авіації. На Вінниччині жив і працював винахідник першого в Росії та Україні літака Олександр Можайський. Саме тут конструктор Ігор Сікорський працював над удосконаленням бомбардувальника «Ілля Муромець». Після Другої світової війни у Вінниці базувалися штаби командувань Повітряних армій Далекої авіації, а за часів незалежності України – Командування Військово-Повітряних Сил Збройних Сил України.


Експозиція Музею Повітряних Сил Збройних Сил України має 41 експонат військової техніки, а у фонді налічується більше 2800 предметів. Авіаційна експозиція включає 18 літальних апаратів — 4 вертольоти, 14 літаків тактичної авіації. 

Найбільш унікальними є літаки Як-11, які збереглися ще з часів Другої світової війни, винищувач-перехоплювач МіГ-25, занесений до книги рекордів Гіннеса як найшвидший у світі бойовий літак, Су-15ТМ «Маестро», який носить ім’я популярного актора та режисера Леоніда Бикова, МіГ-15біс встановлений на честь найкращого аса Другої світової війни тричі Героя Радянського Союзу Івана Кожедуба.


Тільки в цьому музеї можна побачити найбільшу експозицію макетів авіаційних засобів ураження та пускові установки зенітних ракетних систем і комплексів С-300В1, С-300ПС, С-200В «Вега», «Бук-1М».експозиція Військово-історичного музею Повітряних Сил Збройних Сил України нараховує 41 експонат військової технікиа у фонді налічується більше 2000 предметів


Коментарі