Весняні квіти - гіацинти

  За календарем весна. Це чарівна пора року, коли хочеться жити на повну, ловити кожну мить та милуватися  тим як все навколо розквітає. А поки за вікном ще прохолодно, наші учасники гуртка "Натхнення" власноруч створювали весняний настрій, виготовляючи гіацинти - одні з найперших та найгарніших весняних квітів. Також гуртківці розповідали про свої улюблені весняні квіти та старанно працювали над  створенням  яскравих квіточок. Сподіваємось, що ці ніжні квіти стануть чудовою окрасою вашого дому, оригінальним подарунком для близьких або ж просто яскравою згадкою про сьогоднішню зустріч.

Вогняні дні

 

Щороку 22 червня український народ вшановує світлу пам`ять мільйонів земляків, життя яких обірвала Друга світова війна. Горем і болем вона увірвалась в кожну українську домівку, кривавою лінією пройшла через кожне серце, кожну долю.

Цей час для нас наповнений трагічними спогадами і болем. Найкривавіша в історії світу війна принесла українцям незліченні жертви і страждання, масовий терор, смерть та руйнування. Гірка доля не оминула жодну українську родину, вона забрала життя кожного п`ятого українця.

Друга світова війна - найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло, за різними оцінками, від 50 до 85 мільйонів людей. Саме як страшну трагедію її пам`ятають і згадують в усьому світі.

Для України Друга світова війна - національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі імперські інтереси і часом вбивати інших українців. У розгромі нацизму брали участь українські солдати в лавах Радянської армії (понад 6 млн.), вояки УПА (понад 100 тис.). Друга світова війна для України не обмежувалась лише бойовими діями та окупацією її сучасної території, а й включала участь українців у бойових діях у всіх воєнних операціях. Українці і вихідці з України перебували у військових з`єднаннях інших держав: Польщі (120 тис. у 1939 р.), США (до 80 тис. у 1945 р.), Франції (до 5 тис. у 1940 році). З різних причин українці воювали і по інший бік: у військах Німеччини (від 600 осіб у 1939 році до 250 тис. у 1941-1945 рр.), Румунії (24 тис.), Угорщини (до 20 тис.), Словаччини (до 2 тис.), Ховатії (1,5 тис).

За даними українських істориків, прямі людські втрати України у Другій світовій війні становлять 8-10 млн. осіб, загальні демографічні - понад 13 млн., економічні - 285 млн. тогочасних рублів. За кілька місяців бойових дій територія України була повністю зруйнована. Мільйони людей опинилися в окупації, надалі з тавром "зрадників" прийнявши на себе тягар лихоліття, поки країна збиралась із силами.

Сьогодення історії нашої держави навчає нас особливо гостро усвідомлювати ціну свободи, миру та безпеки. Тож священним обов`язком кожного із нас є навіки зберегти пам`ять про тих, хто відстояв зі зброєю в руках наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.

Вічна пам`ять загиблим. Честь і слава живим героям!

Коментарі