Весняні квіти - гіацинти

  За календарем весна. Це чарівна пора року, коли хочеться жити на повну, ловити кожну мить та милуватися  тим як все навколо розквітає. А поки за вікном ще прохолодно, наші учасники гуртка "Натхнення" власноруч створювали весняний настрій, виготовляючи гіацинти - одні з найперших та найгарніших весняних квітів. Також гуртківці розповідали про свої улюблені весняні квіти та старанно працювали над  створенням  яскравих квіточок. Сподіваємось, що ці ніжні квіти стануть чудовою окрасою вашого дому, оригінальним подарунком для близьких або ж просто яскравою згадкою про сьогоднішню зустріч.

Син Вітчизни (до дня народження Миколи Некрасова)


Микола Олексійович Некрасов – великий російський поет, письменник і публіцист. Його життя було цікавим і насиченим дивовижними подіями. Він пізнав усе: добре і погане, любов і зраду, турботу та байдужість.

Микола Олексійович Некрасов народився 28 листопада (10 грудня) 1821 в в Немирові Вінницького повіту Подільської губернії в заможній родині поміщика. Дитячі роки письменник провів в Ярославській губернії, селі Грешнево, в родовому маєтку. Сім’я була багатодітною – у майбутнього поета було 13 сестер і братів.

У 1838 році Некрасов переїздить до Петербурга, і стає вільним слухачем в університеті на філологічному факультеті. Щоб не померти від голоду він знаходить підробіток, дає уроки і пише вірші на замовлення.

У цей період він познайомився з критиком Бєлінським, який згодом матиме на письменника сильний ідейний вплив.

Накопичивши достатньо коштів, Некрасов видає дебютну збірку своїх віршів «Мрії і звуки» (1840 ), яка зазнла невдачі. Василь Жуковський порадив більшість віршів цієї збірки друкувати без імені автора. Після цього Микола Некрасов він вирішує відійти від віршів і зайнятися прозою, пише повісті й оповідання. Письменник також займається виданням деяких альманахів, в одному з яких в яких дебютував Федір Достоєвський. Найбільш успішним альманахом вийшов «Петербурзький Збірник» ( 1846).

У 1847 – 1866 був видавцем і редактором журналу «Современник» , в якому працювали кращі літератори того часу. Журнал був вогнищем революційної демократії . Працюючи в «Современнике» , Некрасов випускає кілька збірок своїх віршів . Твори «Селянські діти», «Коробейники» приносять йому популярність.

У 1840 -х роках Некрасов співпрацює з журналом « Вітчизняні записки», а в 1868 році, після закриття журналу «Современник», бере його у видавця Краєвського в оренду. З ці журналом були пов’язані останні десять років життя письменника . У цей час Некрасов пише епічну поему «Кому на Русі жити добре» (1866-1876), а також «Російські жінки» (1871-1872), «Дідусь» (1870) – поеми про декабристів і їхніх дружин , ще деякі сатиричні твори, вершиною яких була поема «Сучасники» ( 1875).
Некрасов писав про страждання і горе російського народу, про складне життя селянства. Він також вніс у російську літературу багато нового, зокрема, у своїх творах використовував просту російську розмовну мову. У віршах він вперше став поєднувати сатиру, лірику і елегійні мотиви. Творчість поета внесло неоціненний внесок у розвиток російської класичної поезії та літератури в цілому.

Нам, українцям, муза Некрасова близька своєю сердечністю, людяністю, щирою народністю. Вона співзвучна українській душі, бо близька з нею через ніжну пісенну душу Олени Закревської – прекрасної українки зі старовинного козацького роду, українки з Немирова, якій судилося стати матір'ю великого поета, який народився на українській землі – у тому ж Немирові, де його пам'ять шанують та де їм пишаються!

Коментарі