Яйце-райце, або магія писанки

  Писанкарство - це давнє українське мистецтво, яке сягає своїм корінням часів дохристиянської культури. Розпис яєць символізує відродження життя, сонце та прихід весни. Писанка стала не лише символом Великодня, але й об`єктом національної гордості українців. Вона вражає своєю красою та різноманітністю орнаментів. 16 квітня користувачі та працівники нашої бібліотки мали змогу написати свою оригінальну писанку, використовуючи прадавні автентичні орнаменти, притаманні нашому подільському краю. А ще наші відвідувачі мали змогу ознайомитись із тематичною виставкою, де представлено інформацію про народну великодню обрядовість, а також прадавні звичаї та обряди.

Батько італійської літератури


Цьогоріч 15 травня виповнюється 755 років з дня народження італійського поета Данте Аліг`єрі. Поет, автор безсметрної "Божественної комедії", філософ, гуманіст і мало не останній романтик на землі, до всього іншого, є основоположником італійської літературної мови.
В історію літератури Данте Аліг`єрі ввійшов як останній поет Середньовіччя і перший поет Відродження. Він першим став писати літературні твори народною(італійською) мовою, а не латиною. Ранні твори Данте (30 віршів, із яких 25 сонетів, 4 канцони і одна станца), об`єднані прозовим текстом, склали збірку, під назвою "Нове життя".  Але світову славу принесла йому написана на тосканському діалекті  "Божественна комедія". Твір є справжньою енциклопедією Середньовіччя. Дослідники вважають "Божественну комедію" одним із найвизначніших творів  не лише італійської, а й світової літератури.







Коментарі