Красивий та отруйний гриб

Осінь-це пора грибів. У лісі їх безліч: великі й малі, їстівні й отруйні та просто гарні. Але пам`ятаймо, що з грибами потрібно бути дуже обережними, навіть з тими які виглядають ну дуже красиво!   Цей гриб впізнає кожен - адже він дуже привабливий: у нього - велика яскраво-червона шляпка з білими цяточками і струнка, довга ніжка з воланом. Такий гриб добре помітний здалеку, його важко переплутати з іншими грибами. Гриб так називається тому, що раніше, коли не було засобів від мух, його використовували в якості отрути: заливали молоком і закривали ганчіркою так, щоб вона просочилася молоком. Мухи сідали на ганчірку, пили отруєне молоко і гинули.  Сьогодні учасниця гуртка "Натхнення" преглянула літературу про грибочки, розглянула  ілюстрації, дізналась факти про корисні та отруйні гриби, пр те що красиві мухомори дуже люблять малювати художники, особливо, ілюстратори дитячих казок,а також власноруч виготовила поробку із паперу "Осіній гриб -Мухомор".

Історія бібліотеки

Бібліотеку № 5 було засновано у 1953 році як дитячу. 6 липня 1953 року виконком Вінницької міської Ради депутатів трудящих прийняв рішення "відкрити з 10 липня 1953 року міську дитячу бібліотеку в м. Вінниця по вул. Тиврівській в буд. № 43". Для книгозбірні було виділено три кімнати, в яких розмістилися читальний зал та абонемент.

Штат складався із завідувача бібліотекою П. Я. Чупири, учителя за фахом та бібліотекарки Козаченко, студентки 5-го курсу юридичного інституту. В 1954 році П. Я. Чупира призначається завідувачем міської бібліотеки для дорослих № 8. Дитячу книгозбірню очолює Н. Я. Петрова-Смагло, яка до цього часу працювала в апараті обласного управління культури. Згодом штат бібліотеки налічував чотирьох фахівців.

З 19 лютого 1959 року у бібліотеці запроваджується відкритий доступ читачів до фондів. В 1961 році до приміщення, яке займала бібліотека, було добудовано ще одну кімнату - в ній розташувався абонемент для дорослих читачів. З 1 січня 1966 року обласне управління культури своїм наказом реорганізує бібліотеку для дітей № 5 в бібліотеку для дорослих з організацією в ній дитячого відділення.

4 листопада 1976 року Наказом № 88 Вінницького міського відділу культури державні масові бібліотеки міста було переведено на централізовану систему обслуговування населення книгою. Бібліотеку для дорослих № 5 реорганізовано в бібліотеку-філію № 5 Вінницької міської ЦБС. У 2012 році, в зв'язку зі спеціалізацією міських книгозбірень, бібліотеку-філію № 5 реорганізовано в бібліотеку сімейного типу. У жовтні 2021 року бібліотека переїздить у приміщення по вул. Соняшникова, 3.

Коментарі