Розфарбуй день яскравими фарбами

  Малювання - перший вид творчої діяльності дитини. З раннього віку діти беруться за олівці і фарби, створюючи поки ще "неслухняними" ручками свої перші шедеври. Цей вид мистецтва є неабияк корисним: малювання добре прокачує мозок, допомагає освоїти швидкочитання. Малюнки допомагають краще чути, жити усвідомлено і помічати дрібниці. Художні заняття розвивають дрібну моторику, у дитини також розвивається просторовий інтелект та уява. Сьогодні, надихнувшись гарною погодою за вікном, цікавими ілюстраціями з книг та журналів, неймовірними історіями з власного життя, наші гуртківці малювали свої картини і створювали заряд позитиву на увесь день. Робота з фарбами дуже сподобалась малечі, тому діти швидко освоїли її тонкощі.

Історія бібліотеки

Бібліотеку № 5 було засновано у 1953 році як дитячу. 6 липня 1953 року виконком Вінницької міської Ради депутатів трудящих прийняв рішення "відкрити з 10 липня 1953 року міську дитячу бібліотеку в м. Вінниця по вул. Тиврівській в буд. № 43". Для книгозбірні було виділено три кімнати, в яких розмістилися читальний зал та абонемент.

Штат складався із завідувача бібліотекою П. Я. Чупири, учителя за фахом та бібліотекарки Козаченко, студентки 5-го курсу юридичного інституту. В 1954 році П. Я. Чупира призначається завідувачем міської бібліотеки для дорослих № 8. Дитячу книгозбірню очолює Н. Я. Петрова-Смагло, яка до цього часу працювала в апараті обласного управління культури. Згодом штат бібліотеки налічував чотирьох фахівців.

З 19 лютого 1959 року у бібліотеці запроваджується відкритий доступ читачів до фондів. В 1961 році до приміщення, яке займала бібліотека, було добудовано ще одну кімнату - в ній розташувався абонемент для дорослих читачів. З 1 січня 1966 року обласне управління культури своїм наказом реорганізує бібліотеку для дітей № 5 в бібліотеку для дорослих з організацією в ній дитячого відділення.

4 листопада 1976 року Наказом № 88 Вінницького міського відділу культури державні масові бібліотеки міста було переведено на централізовану систему обслуговування населення книгою. Бібліотеку для дорослих № 5 реорганізовано в бібліотеку-філію № 5 Вінницької міської ЦБС. У 2012 році, в зв'язку зі спеціалізацією міських книгозбірень, бібліотеку-філію № 5 реорганізовано в бібліотеку сімейного типу. У жовтні 2021 року бібліотека переїздить у приміщення по вул. Соняшникова, 3.

Коментарі