Листівка-морозиво

  Сьогодні, 18 червня , працівники нашої бібліотеки долучилися до проведення заходу в оздоровчому таборі "ЯМаріуполь.Родина". Для діток був проведений майстер-клас із виготовлення літньої листівки у формі морозива. Малеча мала змогу не лише власноруч зробити листівочку, а й написати приємні слова своїм близьким. Тож нехай збудуться усі найкращі побажання та чекаємо нових зустрічей!

Водіння Маланки


Учасники театру танцю та історичних реконструкцій "Айседора", що діє при бібліотеці № 5, м. Вінниця 13 січня 2017 року водили Козу у центрі Вінниці, біля Вежі. Усі бажаючі могли взяти участь у театралізованій постановці.


Що таке "водіння Кози" І чому воно припадає на 14 січня? В цьому ми зараз спробуємо розібратись. За старим календарем 14 січня-це Початок Нового РОКУ, а отже і нового життя. Наші предки щиро вірили, що нове життя не може початись без згоди наших пращурів (як символ глибокої мудрості). Обряд врЖиття природи ототожнювалося з життям людини і навпаки, тому до часу, коли вмирало старе й народжувалося нове, коли люди поєднувалися зі своїми предками та символічно з ними вмирали, щоб оборонити себе від можливої смерті, приурочувалася смерть і відродження. Обряду рядження тісно пов'язаний з потойбіччям, а отже, і з померлими родичами Щоб зрозуміти чому водили саме козу, необхідно дізнатись що ж символізувала Коза...

Коментарі