Заграла скрипка весело, бентежно...

 17 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день скрипки. В Україні скрипка має особливе місце - як у класичному мистецтві, так і в народному побуті. Ось і на сьогоднішньому занятті гуртка "Натхнення" ми торкнулися нотної душі : виготовляючи музичну аплікацію, та переглядаючи книгу з дитячими піснями та нотами, ми спробували стати композиторами (згадали українських народних пісень та на імпровізованому нотному стані розмістили скрипічний ключ, ноти, а також її величність - Скрипку). Сьогодні українські скрипалі виступають на престижних сценах та конкурсах по усьому світу, а українська скрипкова школа визнана однією з найсильніших у Європі. Тож шануймо, бережімо та пишаймося нашим народним культурним надбанням!

Час Зимі не лютувати і Весні дорогу дати


15 лютого - свято Стрітення, в народі "Стрічання", "Громиця", "Зимобор", яке відзначають через 40 днiв пiсля Рiздва Христового. На Стрітення, за народними уявленнями, зима іде туди, де було літо, а літо - де була зима. По дорозі вони зустрічаються та сперечаються між собою. Хто виграє у суперечці, той ще залишиться на цих землях господарювати. Якщо до вечора потеплішає, то виграло літо і скоро будуть потепління. Якщо ввечері стало холодніше, то зима ще зостанеться на деякий час.

На Стрітення говорили:
  • Яка погода на Стрітення, така і весна.
  • На Стрітення відлига - весна рання і тепла, коли холоду загорнутий – весна холодна, свіжий сніг - до недружньої і дощової весни.
  • Якщо на Стрітення сніг через дорогу несе - весна пізня і холодна.
А от сніг на Стрітення вважався хорошим для майбутнього врожаю: сніг зранку - врожай ранніх хлібів, якщо в полудень – середніх, якщо до вечора – пізніх; на Стрітення крапель - урожай пшениці.

Коментарі