Заграла скрипка весело, бентежно...

 17 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день скрипки. В Україні скрипка має особливе місце - як у класичному мистецтві, так і в народному побуті. Ось і на сьогоднішньому занятті гуртка "Натхнення" ми торкнулися нотної душі : виготовляючи музичну аплікацію, та переглядаючи книгу з дитячими піснями та нотами, ми спробували стати композиторами (згадали українських народних пісень та на імпровізованому нотному стані розмістили скрипічний ключ, ноти, а також її величність - Скрипку). Сьогодні українські скрипалі виступають на престижних сценах та конкурсах по усьому світу, а українська скрипкова школа визнана однією з найсильніших у Європі. Тож шануймо, бережімо та пишаймося нашим народним культурним надбанням!

З Днем народження, Україно!


Сьогодні, 24 серпня, українці в усьому світі відзначають День Незалежності України. Свято, яке стало символом волі та незламності нашого народу. 

Рівно 30 років тому Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, що заведено вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.

Вперше День Незалежності України святкували не 24 серпня, а 16 липня ‒ у день, коли Верховна Рада ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Саме цей документ, ухвалений у 1990-му, дав змогу через рік проголосити незалежність. І вже після цього свято вирішили відзначати 24 серпня.



Рішення про проголошення незалежності не було простою забаганкою політиків. Його ухвалювали за допомогою всенародного референдуму, на який винесли лише одне запитання – «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?». Понад 90% українців в усіх областях країни висловили схвальну думку. Найбільша підтримка була в Тернопільській (98, 67%), Івано-Франківській (98, 42%), Львівській (97,46%), Черкаській (96, 93%), Рівненській (95,96%) та Київській (95,52%) областях.



Ця визначна дата навічно увійшла в історію молодої держави золотою сторінкою її біографії, започаткувала нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові, демократичні прагнення до національного відродження, духовної свободи, економічного зростання, культурного піднесення. 

Цього року українці святкують 30 років незалежності своєї країни, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними. І сьогодні триває боротьба за свободу, ідентичність та територіальну цілісність держави. Українські захисники відстоюють незалежність ціною власного життя.



Коментарі