Яйце-райце, або магія писанки

  Писанкарство - це давнє українське мистецтво, яке сягає своїм корінням часів дохристиянської культури. Розпис яєць символізує відродження життя, сонце та прихід весни. Писанка стала не лише символом Великодня, але й об`єктом національної гордості українців. Вона вражає своєю красою та різноманітністю орнаментів. 16 квітня користувачі та працівники нашої бібліотки мали змогу написати свою оригінальну писанку, використовуючи прадавні автентичні орнаменти, притаманні нашому подільському краю. А ще наші відвідувачі мали змогу ознайомитись із тематичною виставкою, де представлено інформацію про народну великодню обрядовість, а також прадавні звичаї та обряди.

Захист Землі (16 вересня - міжнародний день охорони озонового шару)


Всім добре відомо як незвично пахне повітря після грози. Цей запах утворюється під час електричних розрядів озону, який недарма в перекладі з грецького означає «пахучий». Характерний запах озону не сплутати ні з чим - він пахне свіжістю.

Озоном називається активний кисень. Це з'єднання з 3-х атомів кисню. Молекула озону О3 нестійка і при достатніх концентраціях у повітрі за нормальних умов мимовільно за кілька десятків хвилин перетворюється на O2 з виділенням тепла.



Озоновий шар знаходиться від 19 до 35 км над поверхнею Землі. Озон утворюється і біля поверхні Землі під час грози, при ударі блискавки, і в рентгенівському устаткуванні.

Озон з'єднується з іншими речовинами значно швидше, ніж кисень. Озон дуже швидко вбиває бактерії, з цієї причини його використовують для очищення води і повітря в приміщеннях.

Вперше озон був виявлений у 1785 році голландським фізиком Ван Марумом. У 1850 році була визначена висока активність озону як окислювача і здатність його приєднуватися до подвійних зв'язків у реакціях з багатьма органічними сполуками. Обидві ці властивості озону в подальшому знайшли широке практичне застосування.



Озон, будучи одним з найсильніших окислювачів, володіє сильними дезінфікуючими властивостями. Він здатний руйнувати віруси, бактерії, а також впливати на ті мікроорганізми, які стійкі до дії хлору

Коментарі