Шлях української Конституції

    Щороку 28 червня Україна відзначає одне з найважливіших державних свят - День Конституції України. Це не просто важливий день у календарі - це нагадування про наш шлях до державності, демократії та верховенства права.  Основний Закон Держави Україна був прийнятий 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.  Чинна Конституція України мала чимало попередниць. Ще у 1710 році було створено відому Конституцію Пилипа Орлика - документ великої значущості в історії українського державотворення. Про ці та інші цікаві факти про наш Основний Закон мали нагоду дізнатись користувачі нашої бібліотеки напередодні Дня Української Конституції, переглянувши книжкову виставку-вікторину "Що ти знаєш про Україну?"

Великий сонцепоклонник

 

Михайло Михайлович Коцюбинський - один з найоригінальніших українських письменників. Він вивів літературу на європейський рівень, урізноманітнив її багатогранними напрямками, у тому числі модернізмом. Саме його творчість вперше в українській літературі увібрала в себе імпресіонізм, глибокий психологізм, елементи експресіонізму, неореалізм та інші трендові течії мистецтва і культури того часу.

Михайло Коцюбинський активно боровся проти застарілих сентиметальних традицій в літературі. Багато в чому завдяки цьому, а також сформованим соціальним і політичним умовам життя, коли інтелігенція не діяла, "пасивно споглядала життя" після краху своїх націоналістичних і народницьких ідеалів, Коцюбинський приходить до імпресіонізму - найбільш комфортного для нього напрямку і одночасного творчого методу відображення реальності. На Коцюбинського-імпресіоніста і блискучого представника психологізму суттєво вплинули також Нечуй-Левицький, Панас Мирний, Гі де Мопассан, Чехов, шведські письменники і ряд інших відомих літераторів.

Михайло Михайлович знав дев'ять іноземних мов, серед яких грецька, кримська, циганська. Його називали Сонцепоклонником і Соняхом, бо над усе любив сонце, квіти і дітей.У своїх відомих на весь світ творах він оспівував цвіт яблуні, жайворонкову пісню, дитячі очі, малював словом людську біду і красу.  До 157-річчя від дня народження нашого земляка пропонуємо згадати найвідоміші його твори.









Коментарі