Козак - душа правдивая...


14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. І водночас у цей день відзначається День українського козацтва та День Захисника України. Цей день ­данина всім козакам, які зробили величезний внесок у формування української народності та досягнення Україною своєї незалежності.

Козак – душа правдива, справедлива і незрадлива...
Саме це старовинне українське прислів’я нині дедалі більше вживають у розмовах та бесідах наші співвітчизники. І в місті, і в селі значна частина людей, аналізуючи своє коріння, доходить висновку, що вони козацького роду.

Напевне, ніхто не сперечатиметься, що козаки – досить цікаве «явище» в українській (і навіть світовій) історії. Скільки є різноманітних згадок про них, і не тільки українських. Однак поряд з їх мужністю, силою, хитрістю та розумом частенько зустрічається краплинка містики, яка робить їх чимось більшим, ніж просто вояками.

Окрім зброї, сили і вміння гарно битися, козаки мали ще одну значну перевагу – кмітливість та хитрість. Практично завжди їм вдавалось непомітно підкрастися до ворога та застати його зненацька. Звичайно це додавало шансів здобути перемогу.

Були серед козаків особливі хлопці, яких звали характерниками. Вважалось, що походять вони від древніх язичницьких волхвів, які володіли таємними знаннями, вміли пророкувати майбутнє. Деякі історики притримуються теорії, що після прийняття на Русі християнства їх переслідували князі та греки.

До вашої уваги  добірка книг, що є фондах бібліотеки про козаків.Коментарі