Арт-година "Найріднішій"

  День матері-це одне з найзворушливіших свят, адже саме мама займає особливе місце в серці кожної людини. Вона завжди зрозуміє, пробачить і любитеме без жодних умов, попри будь-які обставини. День матері відзначається, головним чином, широкими вітаннями матерів. Люди виражають свою повагу і любов до матусь, дарують квіти, любов до матусь, дарують квіти, подарунки, відправляють листівки та вірші. 11 травня до нашої бібліотеки завітали маленькі користувачі із КЗ "ЗДО №18 ВМР". Для юних чомучок була проведена екскурсія бібліотекою та арт-година "Найріднішій": діти із великою любов`ю розмальовували малюнки для своїх нень, також слухали оповідання та вірші про матусь, а також переглянули повчальний мудьтфільм про кошеня яке не слухалось маму. На завершення заходу ми дійшли висновку, що матусині настанови це і є найвищий прояв любові та турботи. Спілкування залишило незабутні враження про день вдячності любим мамам. Тож бажаємо, щоб кожна людина привітала свою маму, сказ...

Дружелюбний крокодил

 

Мабуть, якщо оголосити конкурс на незнання героїв казкових повістей Едуарда Успенського, то в ньому не було б переможців. Адже задовго до того, як дитина навчиться читати, вона вже знайома з Чебурашкою, крокодилом Геною та старою Шапокляк, з котом Матроскіним, Шаріком та дядею Федором з Простоквашина і з багатьма іншими літературними героями творів письменника завдяки дитячим мультфільмам, які дивилися ще тато з мамою, а то й бабусі з дідусями.

Справжнє визнання прийшло до Едуарда Миколайовича після написання книги про Чебурашку. Ще десь у восьмому класі відправили Едуарда Успенського вожатим у четвертий клас "на виправлення". Як розповідає Успенський, чотирикласники його "виправили": він цілими днями просиджував з ними, вигадуючи для них різноманітні справи. Від тих занять з дітворою, від вічного вовтуження з дітьми на дачі, де навколо Успенського завжди збирався табунець малят, прийшов він до розуміння свого призначення. "Якби я не був вожатим, я б не став дитячим письменником", - казав він пізніше в одному з інтерв'ю.

Одного разу працював Успенський у піонерському таборі, і, щоб заспокоїти загін, читав дітям різні книжки. Та раптом усі цікаві книжки несподівано скінчилися, а нецікаві загін слухати не бажав. І Успенському вже нічого не зоставалося, як, не задумуючись, почати: " В одному місті жив крокодил на ім'я Гена, а працював він у зоопарку крокодилом". І став він розповідати свою знамениту казку.

Книжка про Чебурашку "Крокодил Гена и его друзья" вийшла друком у 1966 році, а у 1969 році з'явився мультфільм "Крокодил Гена". Вони так сподобались маленьким читачам і глядачам, що згодом Едуард Успенський продовжив цю тему, створивши у різні роки повісті-казки, п'єси та сценарії до мультфільмів "Чебурашка и его друзья" (п'єса, 1970), "Чебурашка" (мультфільм, 1971), "Отпуск крокодила Гены" (п'єса, 1974), "Чебурашка идет в школу" (мультфільм, 1983), "Бизнес крокодила Гены" (повість-казка, 1992), "Кроколил Гена - лейтенант милиции" (повість-казка, 1999), "Похищение Чебурашки"(повість-казка, 2000). П'єси та сценараї мультфільмів Успенський створює у співавторстві з Р.Качановим - режисером мультфільмів про Чебурашку. Сам письменник надзвичайний успіх Чебурашки пояснює його беззахисністю та слабкістю. Адже дітям зазвичай подобаються сильні герої, як Ілля Муромець, які здатні захищати. А поряд з Чебурашкою дитина сама усвідомлює себе сильною, бо відчуває потребу опікати та захищати маленьку тваринку.

У своїх інтерв'ю Едуард Успенський часто любив розповідати, що зовнішність Гени в книзі була описана досить скупо. Тому, працюючи над персонажами мультфільму, Шварцман вирішив відштовхнутися від капелюха, піджака і трубки. Відразу народився образ якогось джентельмена - трохи старомодного і трішки іноземця (все-таки родом Гена з Африки). Джентельменської чарівності крокодилу додав і неповторний голос Василя Ліванова (невдовзі актор зніметься в ролі Шерлока Холмса).

А образ Шапокляк Едуард Михайлович списав з своєї першої дружини - "громадянки суворої, супротивної і шкідливої". Хоча іноді письменник спохоплювався і додавав: "Хоча якщо вже бути чесним до кінця, Шапокляк має і мої риси. Характер у мене теж не ангельський." Цікаво, що дещо пізніше Успенський називав стару Шапокляк найулюбленішим персонажем своєї казки - перш за все, за "неоднозначність мислення".

 Образ Чебурашки - це казкове відображення самої дитини. З одного боку, він дуже потребує в захисті і опіці дорослого товариша крокодила Гени, а з іншого - це втілення дитячої щирості і безпосередньості.

На превеликий подив самого письменника, казка про Гену викликала фурор не тільки на території рідної країни. Для Японії він став кумиром. У Швеції великою популярністю користувалися пластинки із зображенням мультяшних героїв, створювались дитячі передачі і постійно виходили дитячі журнали з коміксами. У Литві мультфільм був переведений на національну мову, в зв'язку з чим імена головних героїв дещо змінилися. Але це не зробило їх менш улюбленими або затребуваними.

Коментарі