Чарівні ліхтарики

  Працівники бібліліотеки підготували майстер-клас для дітей Вінницького обласного медичного центру реабілітації дітей по виготовленню поробки "Чарівний Ліхтарик" Це неймовірне поринання у чарівний світ ліхтариків, яким можна підсвічувати оселю та засинати під яскраве освітлення. Також це чудова можливість навчатися у невимушеній атмосфері, де процес творення приносить задоволення та заохочує до нових знань.

Духом стійкі

 

Людське життя сповнене надій, сподівань, прагнень. На жаль, ніхто не захищений від раптових подій, які здатні перевернути звичайний ритм життя. Нещасні випадки, що трапляються з людьми в побуті і на виробництві можуть призвести до втрати працездатності, обмежити фізичні можливості та кардинально змінити звичайний спосіб життя.

Щороку 3 грудня українське суспільство разом з усією світовою спільнотою відзначає Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Відзначення цієї дати спрямоване на посилення уваги до проблем людей з обмеженими фізичними можливостями, захисту їх гідності, прав і благополуччя. Цей день є нагадуванням людству про його обов'язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства.

Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав людей з інвалідністю і їх участі у житті суспільства. Тільки-но ми перестанемо жахатися від людей з обмеженими можливостями і позбудемося паталогії в суспільстві, яка не дозволяє нам спокійно сприймати всіх без винятку, незважаючи на індивідуальні відмінності, саме тоді кількість подібних ситуацій почне стрімко зменшуватися. Люди з особливими потребами перестануть сидіти в чотирьох стінах, а ми з вами ще на один маленький крок станемо ближчими до держави, в якій ми всі так хочемо жити.
Міжнародний день людей з інвалідністю - день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.


За оцінками Світового банку 20% найбільш бідних верств жителів Землі є людьми з обмеженими можливостями і вимагають до себе особливої уваги. Загальна поширеність офіційно зафіксованої інвалідності в світі вже становить приблизно 10%.. Звичайно, масштаб інвалідності залежить від ряду факторів, таких як стан здоров'я нації, розвиток системи охорони здоров'я, соціально-економічне зростання, стан екологічної культури, історичні та політичні причини, зокрема участь у війнах та воєнних конфліктах, техногенні та природні катастрофи тощо.
Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства.




Цей день - ще одна нагода нагадати громадськості, що милосердя і людяність є ознакою цивілізованості і високої культури. А створення комфортних умов життя та консолідація спільних зусиль для гармонійного розвитку кожного - головна мета цивілізованого українського суспільства.

Коментарі