День Святого Миколая в Україні щороку відзначається 19 грудня. Цього дня православна церква вшановує пам`ять Святого Миколая (католицька церква вшановує Святого Миколая 6 грудня). День Святого Миколая припадає на Різдвяний піст.
Микола Чудотворець народився в багатій родині аристократів приблизно в ІІІ столітті в місті Патара, розташованому на території Малої Азії. Коли він був ще дитиною, сім`я переїхала в портове містечко Міри, де Микола прожив до глибокої старості. З дитячих років Микола вивчав Святе Письмо. Дні він проводив в храмі, а ночі - за молитвою.
Після смерті архієпископа Іоанна постало питання про те, хто займе його місце. Одному з єпископів приснився пророчий сон: це місце має зайняти юнак, який першим вранці відвідає храм. З першими променями сонця у храм увійшов Микола, якого згодом прозвали Чудотворцем. Святий дожив до старості та помер 6 грудня (19 грудня за старим стилем) 340 року. Вже більше 1000 років мощі Миколая Чудотворця знаходяться в італійському місті Барі. Привезли їх сюди у 1087 році моряки.
Святий Миколай був багатою людиною і дбав про бідних. За традицією, цієї ночі діти отримують подарунки під подушками. Тому вони вірять у диво, звершуване святим Миколаєм і вчаться у святого бути милосердним. Святий Миколай опікується воїнами, водіями і тими, хто подорожує, допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей і студентів, моряків, торговців, і лучників. В пам'ять про милосердя святого Миколая, цього дня відзначається Міжнародний день допомоги бідним.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/a/AVvXsEinH8ffaMmSnU1Ra3Otxt91hn9vSPz95bx-g4h4U2aiIhpcZJe-q0RaJ3CWw4uqn961KkvFKyWPaTUlRplJN8ZVVrFiCtxvQvRYf7WiSmOhjkJwC2hmwIK_6FluWbYUkSr2ccayJ8BM0HbVCCLQcQNL-J51PhI0wL358zNF4jrVg9muwCeGrLzHO5TF=w640-h376)
За переказами, традиція дарувати подарунки пішла від випадку, коли один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим. За тамтешніми звичаями, вони не змогли б вийти заміж, і, якби їм не вдалося знайти роботу, то їм довелося б відправитись у будинок розпусти. Миколай, дізнавшись про це, вирішує скористатись батьківським спадком, щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він пробирався до хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, шмат золота - на придане для кожної з дочок. Також, святий Миколай бажав, щоб ці три дівчини не знали, від кого це золото.
Традиція, також могла брати початок із Середньовічної Німеччини, де напередодні свята батьки дарували дітям новий зимовий одяг. З часом, це почали робити таємно, вночі, щоб діти вірили в чудеса Святого. Згодом почали також дарувати ласощі - горіхи, сухофрукти та особливі солодкі хлібці з сушеними грушами, шкільне приладдя, іграшки, які клали в нові чи начищені та відремонтовані старі черевики, які ставили поблизу камінів, чи у панчохи, які вішали на каміни. Діти також вірили, що Миколай приходить з осликом, який допомагає йому, тому клали поруч зі своїм взуттям моркву для нього.
Вважається, що свято Миколая - останній день у році, коли можна розрахуватися з боргами. Сам він - Божий угодник - мав багатства, але завжди ділився з нужденними. Це довгоочікуване свято вчить милосердю, щедрості і любові до оточуючих людей.
Коментарі
Дописати коментар