Подорож у світ емоцій

  Що таке емоції? Які вони бувають? Як допомогти собі коли емоції перехоплюють? Що таке емоцієметр? Як справитися зі стресовою ситуацією за допомогою малювання та кольоротерапії? Що може означати той чи інший колір та який вплив він має на людину?  У всіх цих запитаннях спробували розібратися працівники бібліотеки-філії №5 разом із дітками із Вінницького обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію, а на допомогу нам прийшла книга Сусанни Ісерн "Емоцієметр інспектора Дила", де наглядно описані позитивні та негативні еміції, а також наявна шкала емоцій - Емоцієметр.  На завершення нашого спілкування ми дружно розмалювали малюнки-антистрес та порівняли свій стан до та після малювання і дійшли висновку, що покращити свій настрій ми можемо навіть простими речами: прогулянками, малюванням, прослуховуванням гарної музики, спілкуванням з близькими. Тож бережімо себе та один одного і тоді матимемо побільше хороших емоцій.

Буду я навчатись мови золотої

 

Міжнародний день рідної мови - день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави. Мовне питання досі є дуже актуальним в Україні та викликає безліч суперечок.

Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Щорічне відзначення цього дня використовується для скерування уваги на меншини з менш ніж 10 000 особами, що активно розмовляють мовою. Часто ці мови не передаються наступному поколінню і потрапляють у забуття. Багато мов котрими розмовляють менше 100 осіб не задокументовані.

Міжнародний День рідної мови відносно молоде свято. Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову. Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні.

Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми. Насправді ж цим не вичерпується її значення. У мові закодовує нація всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну сомобутність.

Мова для кожного народу стає ніби другою природою, що оточує його, живе з ним всюди і завжди. Без неї, як і без сонця, повітря, рослин, людина не може існувати. Згадаймо слова В.Сосюри: "Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема". Рівень розвитку мови є джерелом духовного розвитку народу.

Це значуще свято для представників 130 національностей, носіїв рідних мов, які проживають на теренах нашої держави. Духовні надбання кожного етносу зберігають і передають із покоління в покоління рідну мову, мудрість, культуру, традиції та обряди. Українська держава прагне створити належні умови для задоволення освітніх потреб представників усіх етносів з метою збереження власної етнічної самобутності, невичерпного розмаїття різних мов і національно-культурних надбань.

Згідно зі статею 10 Конституції державною мовою в Україні є українська. 4 жовтня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної" в першому читанні. Тому знати, берегти і примножувати рідну мову - це обов`язок кожної людини. Народ, який не усвідомлює значення рідної мови, її ролі в розвитку особистості, не плекає її, не може розраховувати на гідне місце в суцвітті народів.

Коментарі