Шлях української Конституції

    Щороку 28 червня Україна відзначає одне з найважливіших державних свят - День Конституції України. Це не просто важливий день у календарі - це нагадування про наш шлях до державності, демократії та верховенства права.  Основний Закон Держави Україна був прийнятий 28 червня 1996 року на 5-й сесії Верховної Ради України. Конституція України набула чинності з дня її прийняття.  Чинна Конституція України мала чимало попередниць. Ще у 1710 році було створено відому Конституцію Пилипа Орлика - документ великої значущості в історії українського державотворення. Про ці та інші цікаві факти про наш Основний Закон мали нагоду дізнатись користувачі нашої бібліотеки напередодні Дня Української Конституції, переглянувши книжкову виставку-вікторину "Що ти знаєш про Україну?"

А над світом українська вишивка цвіте (19 травня - день вишиванки)


Щорічно 19 травня відзначається День вишиванки - свято традиційного українського одягу. Вишиванка - це предмет гордості українців. Це традиція, яка передавалася з покоління в покоління, попри численні утиски української культури.
У Київській Русі вишиванки вважалися дорогим і ошатним одягом. Робота вишивальниць дуже цінувалася, цим ремеслом володіли небагато. Існували спеціальні школи, де навчали ремеслу.




Кожен регіон України має візерунок вишивки, характерний саме для цієї місцевості.

На Полтавщині вишивали білою ниткою на білій тканині за допомогою техніки гладь. Вишиванки Вінницької області відрізнялися поєднанням великої кількості технік і кольорів. На Житомирщині вишивали дрібним хрестиком і використовували прості геометричні візерунки, а також покривали вишивкою весь рукав.

Київські вишиванкивідрізнялися багатими рослинними візерунками. В Чернігівській області вишивали абстрактні орнаменти дуже дрібним хрестиком і часто використовували Бісер. На Дніпропетровщині часто вишивали чорною ниткою та обшивали манжети рукавів. На півдні України та в Криму були популярні квіткові візерунки. В Запорізькій області часто вишивали квіти і калину, а в Одеській - геометричні візерунки червоною і чорною ниткою.




Коментарі