Розфарбуй день яскравими фарбами

  Малювання - перший вид творчої діяльності дитини. З раннього віку діти беруться за олівці і фарби, створюючи поки ще "неслухняними" ручками свої перші шедеври. Цей вид мистецтва є неабияк корисним: малювання добре прокачує мозок, допомагає освоїти швидкочитання. Малюнки допомагають краще чути, жити усвідомлено і помічати дрібниці. Художні заняття розвивають дрібну моторику, у дитини також розвивається просторовий інтелект та уява. Сьогодні, надихнувшись гарною погодою за вікном, цікавими ілюстраціями з книг та журналів, неймовірними історіями з власного життя, наші гуртківці малювали свої картини і створювали заряд позитиву на увесь день. Робота з фарбами дуже сподобалась малечі, тому діти швидко освоїли її тонкощі.

Біля витоків нашої писемності (24 травня День слов'янської писемності)


Щороку 24 травня ми вшановуємо пам’ять святих Кирила і Мефодія, а також відзначаємо День слов’янської писемності та культури.

Абетка, якою ми сьогодні користуємось, пов'язана з іменами візантійських проповідників християнства та просвітителів Кирила та Мефодія.

Кирило і Мефодій взяли за основу грецький алфавіт і адаптували його, враховуючи фонетичний лад слов’янської мови. Брати створили дві абетки - глаголицю і кирилицю. Першою була глаголиця, а на її основі з’явилася Кирилиця, названа на честь одного з братів. Створення абетки дало потужний поштовх для розвитку слов’янської культури і поширення християнства. Абетки української, білоруської, російської, болгарської, македонської, сербської, чорногорської мов створені на основі кирилиці.

Найдавнішою точно датованою кириличною книгою є давньоруське Остромирове Євангеліє (1057 р.) У музеї книги і друкарства України (м. Київ) зберігається унікальне факсимільне видання. До наших днів збереглося багато матеріалів для дослідження, а саме рукописні кириличні книги і стародруки. Вони є у фондах Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського та Інституту рукопису.

До Вашої уваги пропонуємо переглянути видання, що є у наших бібліотеках.

Коментарі