Заграла скрипка весело, бентежно...

 17 травня в Україні і світі святкують Всесвітній день скрипки. В Україні скрипка має особливе місце - як у класичному мистецтві, так і в народному побуті. Ось і на сьогоднішньому занятті гуртка "Натхнення" ми торкнулися нотної душі : виготовляючи музичну аплікацію, та переглядаючи книгу з дитячими піснями та нотами, ми спробували стати композиторами (згадали українських народних пісень та на імпровізованому нотному стані розмістили скрипічний ключ, ноти, а також її величність - Скрипку). Сьогодні українські скрипалі виступають на престижних сценах та конкурсах по усьому світу, а українська скрипкова школа визнана однією з найсильніших у Європі. Тож шануймо, бережімо та пишаймося нашим народним культурним надбанням!

Шаховий калейдоскоп (20 липня - міжнародний День шахів)


З 1966 року у світі й, зокрема, в Україні, відзначають Міжнародний день шахів. Започатковано свято Міжнародною шаховою федерацією.

Для тих, хто захоплюється цією надзвичайно серйозною грою, день шахів – майже щодня, адже щоб бути в добрій спортивній формі (а шахи офіційно визнані видом спорту), потрібно постійно тренуватися.

Історія шахів починається в Індії у V–VI століттях нашої ери. Спочатку гра мала трохи інший, не такий, як сьогодні, вигляд.



Цікаво, що з моменту поширення гри європейським континентом проти неї активно виступала християнська церква. У цьому були одностайними представники усіх напрямків християнства. Католики забороняли грати в шахи і мати їх вдома, на Русі за гру в шахи могли відлучити від церкви. Втім, популярності гри це не зменшувало. Навіть представники церкви, не зважаючи на заборону, залишалися таємними прихильниками інтелектуальної гри. Перший у світі шаховий клуб відкрили в 1550-му році в Італії. У 1575-му при королівському дворі в Мадриді провели перший шаховий турнір.


Коментарі